X

Ta strona używa cookies (ciasteczek). Więcej informacji

Rozwiązanie konkursu: Entra Excellence Award

Entra Excellence Award

Zwycięzcy Entra Excellence Award 2015

Dobiegł końca prowadzony przez nas konkurs Entra Excellence Award 2015 i wyłoniliśmy zwycięzców pierwszej edycji. Ilość, pomysłowość i wysoka jakość prac, które do nas wpłynęły napawa optymizmem. Jurorzy bardzo wysoko oceniali zarówno poziom jakościowy wizualizacji ale przede wszystkim kreatywność uczestników konkursu. Drzwi ukryte mają inspirować i popychać do rozwoju i przecierania nowych szlaków. Ten cel został osiągnięty.

Jury konkursu

Skład konkursowego Jury stworzyły osoby różnych profesji związanych na wiele sposób ów z projektowaniem. I tak wśród jurorów znaleźli się:

Wiesław Jackiewicz – właściciel firmy Entra oraz marek AsiloEntra i Discret. Pomysłodawca i twórca nowatorskiego  i rewolucyjnego podejścia do produkcji i montażu drzwi ukrytych. Pasjonat prostego i użytecznego designu. Swoje wieloletnie doświadczenie w produkcji drzwi, wykorzystuje do tworzenia coraz bardziej zaawansowanych technologicznie drzwi ukrytych, pozostawiając ich finalny wygląd projektantom i użytkownikom drzwi.

Wacław Kłos – absolwent Wydziału Architektury Politechniki Poznańskiej. Entuzjasta nowoczesnego designu i skandynawskiego wzornictwa. Wiedzę dotyczącą projektowania zdobywał zarówno w Polsce jak i w Danii. Działalność zawodową rozpoczynał jako architekt, projektant wnętrz by ostatecznie w pełni skupić się na grafice i designie 3D jako założyciel firmy EPI Studio. Jego pasje to animacja i gry komputerowe. Poszerza horyzonty zarówno zawodowe jak i osobiste poprzez aktywne podróżowanie. Wyznawca zasady: tworzenie wizualizacji to ciągła obserwacja.

Rafał Maj – Dyrektor Marketingu i Archispace PROCAD SA Od 16 lat związany z branżą budowlaną, designem i projektowaniem w najnowocześniejszych technikach CAD. Fotografik, pasjonat sztuki.

Agnieszka Puchyr – inż. architekt, jest dyrektorem biura architektonicznego URBAN PROJECT oraz prowadzi blog o tematyce architektonicznejpanidyrektor.pl.  Poszukuje ludzi, którzy w przestrzeni polskiego internetu PISZĄ O ARCHITEKTURZE. Jest twórcą programu „PROMOCJA ARCHITEKTURY” i od jesieni 2014 roku rozpoczyna serię spotkań i warsztatów związanych z tematem.

Jan Raniszewski – inż. architekt, twórca między innymi projektu Placu Przyjaciół Sopotu, Akademii Polonijnej w Częstochowie, laureat wielu prestiżowych nagród, między innymi Nagrody Prezydenta Miasta Gdańska, Stowarzyszenia Włoskich Architektów oraz Stowarzyszenia Architektów Polskich w Częstochowie. Na co dzień wielbiciel inteligentnych pomysłów designerskich. Dostrzega sztukę i kunszt projektowania zarówno w budynkach jak i najprostszych meblach. Właściciel i główny projektant 3A Studio.

Jury oceniało prace niezależnie. Każdy z jurorów mógł przyznać pracy od 1 do 10 ptk. Po zsumowianiu punktacji wyłonieni zostali zwycięzcy.

3 miejsce


Jan Jakub Domański – architekt i grafik z Krakowa. Stara się żeby jego projekty charakteryzowała prostota i funkcjonalność. Są to cechy uniwersalne, które zawsze będą modne, zarówno w odniesieniu do wnętrz jak i architektury.

„W moim projekcie chciałem pokazać, że ukryte drzwi mogą znaleźć zastosowanie nie tylko w projektach mieszkalnych jako wejścia do garderoby czy sypialni, ale także w obiektach użyteczności publicznej. Wiele jest przestrzeni zarezerwowanych wyłącznie dla obsługi. Takie rozwiązanie pozwala ograniczyć przypadkowe wejścia osób niepożądanych. Projekt przedstawia drzwi na stacji metra – efekt wkomponowania w ścianę podkreśla taśma LED idąca przez drzwi i laminat imitujący beton sąsiadujących ścian.”

2 miejsce


Maciej Dylewski – absolwent Wydziału Architektury na Politechnice Warszawskiej. Zajmuje się szeroko pojętym projektowaniem (meble, wnętrza, budynki mieszkalne, mała architektura) oraz grafiką 3d.

„Prezentowane pomieszczenie domu mieszkalnego służy jako strefa relaksu. W projekcie wykorzystana
jest ościeżnica Discret z okładziną marmurową.”

1 miejsce


Agnieszka Kołacz – grafik 3D i właścicielka KOLA Studio Wizualizacje Architektoniczne. W swojej pracy realizuje projekty oraz współpracuje z zespołami wykonawczymi z różnych części świata. Daje jej to świeże spojrzenie na opracowywane tematy, a także zapewnia bycie w stałym kontakcie z aktualnymi trendami w branży architektoniczno-wnętrzarskiej.

„Zastosowanie płyt OSB w projektach wnętrz jest jednym z najnowszych trendów w światowym designie. Niewielka cena, wytrzymałość i odporność na wilgoć powoduje, że architekci coraz częściej sięgają po ten materiał. Jednak to charakterystyczny wygląd jest jego największą zaletą. W swoim projekcie przedstawiam kącik do czytania książek w przestrzeni klatki schodowej. Z korytarza prowadzą drzwi do sypialni. Ukryte drzwi pozwalają w pełni współgrać dwóm dominującym materiałom: betonowi i płycie.”

Zobacz najlepsze prace

Najlepsze prace są publikowane do funpagu ChowajDrzwiKtoMoże. Śledź nasz funpage w celu czerpania inspiracji dla swojego wnętrza. Celem konkursu było propagowanie pomysłowych i inteligentnych pomysłów dla wnętrze. Cel został osiągnięty a efekty prac oddajemy w wasze ręce.

Źródło: http://www.asilo.pl/entra-excellence-award-konkurs-dla-architektow-i-projektantow-wnetrz/

 

Przeczytaj także

Dla producentów | Formy reklamowe | Regulamin | Polityka prywatności | Kontakt