Autodesk Platinum Partner
PROCAD « Mechanika « Produkty
Mechanika
Mechanika

Produkty

 • Oprogramowanie CAD - 3D:

  Autodesk Product Design Suite 2016

  Autodesk Product Design Suite to kompleksowe rozwiązanie do cyfrowego prototypowania, realizacji założeń projektowych, wizualizacji 3D oraz zestaw narzędzi symulacyjnych, które pomogą Ci tworzyć lepsze produkty.

  Autodesk Factory Design Suite 2016

  Pakiet Autodesk® Factory Design Suite to rozwiązanie dedykowane do tworzenia i optymalizacji planów zakładów produkcyjnych, umożliwiające projektowanie i prezentację najbardziej optymalnego planu dzięki stworzeniu cyfrowego modelu zakładu.

  Autodesk Inventor 2015

  Oprogramowanie CAD 3D Autodesk Inventor® udostępnia łatwy w użyciu zestaw narzędzi do projektowania 3D elementów mechanicznych, tworzenia dokumentacji i symulacji produktów. Cyfrowe prototypowanie przy użyciu oprogramowania Inventor służy do projektowania i weryfikacji produktów przed ich wytworzeniem. Dzięki temu projektanci mogą dostarczać klientom lepsze produkty, zmniejszać koszty ich opracowania i szybciej wprowadzać je na rynek.

  AutoCAD Inventor LT Suite 2015

  AutoCAD Inventor LT Suite jest dedykowaną aplikacją dla branży mechanicznej. Docenią go z pewnością również wszyscy użytkownicy programu AutoCAD LT.

  Autodesk NavisWorks 2016

  Rozwiązania Autodesk NavisWorks pozwalają projektantom, konstruktorom, architektom, wspólnie tworzyć model informacji o prowadzonym projekcie (planowanie, wizualizacja, symulację i dokładne analizy). Pozwala on udostępniać, łączyć, przeglądać i dopracowywać szczegółowe trójwymiarowe modele projektowe w dowolnym rozmiarze i formacie

  Autodesk Alias Design 2016

  Autodesk Alias Design zawiera pełen zestaw funkcji do modelowania powierzchni, które wspierają wiodące w branży narzędzia umożliwiające tworzenie szkiców, modeli i wizualizacji. Unikalna funkcjonalność Autodesk Alias Design pozwala na hybrydowe projektowanie graficzne oraz wektorowe pomagając kreatywnym specjalistom szybciej przekształcać pomysły w fascynujące iteracje projektowe.

  Rihnoceros 5.0

  Rhinoceros®, w skrócie nazywany "Rhino", jest w pełni profesjonalnym programem do modelowania 3d, który opiera się na geometrii NURBS*. Rhino jest łatwy w obsłudze, bardzo precyzyjny i potrafi stworzyć dowolne kształty. Dlatego korzystają z niego dziesiątki tysięcy projektantów, architektów, inżynierów, jubilerów i artystów. Rhino znajduje zastosowanie w niemal wszystkich branżach przemysłu. To program do modelowania 3d o najwyższej jakości za niezwykle niską cenę.

   

 • Oprogramowanie CAD - 2D:

  Autodesk AutoCAD Mechanical 2016

  Program do projektowania maszyn AutoCAD® Mechanical to rozwiązanie AutoCAD opracowane na potrzeby produkcji. Jako część rozwiązania do cyfrowego prototypowania zawiera wszystkie funkcje oprogramowania AutoCAD oraz biblioteki znormalizowanych części i narzędzi do automatyzacji typowych zadań CAD, co znacznie przyspiesza proces projektowania.

  Autodesk AutoCAD Electrical 2016

  Autodesk AutoCAD® Electrical jest oprogramowaniem stworzonym specjalnie do tworzenia i modyfikacji systemów sterowania elektrycznego. Automatyzacja zadań i obszerne biblioteki symboli pomagają zwiększyć wydajność i zmniejszyć ilość błędów. Także pomoże Ci szybko tworzyć projekty elektrycznych urządzeń sterujących zgodne z branżowymi standardami oraz znacznie zwiększyć wydajność dzięki narzędziom przeznaczonym specjalnie do instalacji elektrycznych.

 • Oprogramowanie CAE/CAM:

  Analizy inżynierskie i usługi projektowe w PROCAD...

  Mamy ogromną przyjemność poinformować Państwa o włączeniu do oferty PROCAD SA specjalistycznych usług inżynierskich, związanych z zaawansowanym modelowaniem 3D oraz analizami metodą elementów skończonych (MES).
  Usługi świadczone są przez DES ART Sp. z o.o. - spółkę grupy kapitałowej PROCAD. Zespół DES ART tworzą wysokiej klasy specjaliści, których można zaliczyć do grona elity inżynierskiej w Polsce

  Autodesk Nastran In-CAD 2016

  Najnowsza wersja programu Autodesk Nastran In-CAD 2016 umożliwia wykonywanie analiz i obliczeń bezpośrednio w środowisku programu projektowego za pomocą jednego z najbardziej znanych i przetestowanych solverów MES - NASTRAN. Umożliwia on symulację i analizę takich zagadnień jak wytrzymałość konstrukcji w zakresie liniowym jak i nieliniowym, dynamikę oraz zagadnienia termiczne.

  Autodesk Simulation Mechanical 2016

  Najnowsza wersja pakietu Autodesk Simulation Mechanical 2016 to oprogramowanie do analizy i symulacji tworzonych konstrukcji oparte o obliczenia MES (Metoda Elementów Skończonych). Oprogramowanie to bazuje na znanym na całym świecie pakiecie ALGOR, który został zakupiony przez firmę Autodesk pod koniec 2008 roku.

  Autodesk Simulation CFD 2016

  Oprogramowanie Autodesk Simulation CFD zapewnia kompleksową symulację i analizę przepływu płynów i gazów oraz zaawansowaną analizę termiczną. Program ten ma zastosowanie w zagadnieniach analiz chłodzenia dowolnych urządzeń elektronicznych jaki i podczas konstruowania zaworów. Innowacyjne środowisko analityczne zapewnia bardzo bogate narzędzia niezbędne do podejmowania ważnych decyzji projektowych.

  Autodesk Moldflow 2016

  System Autodesk Moldflow stanowi rozbudowany zestaw narzędzi do symulacji i analiz procesu przygotowania i produkcji elementów z tworzyw sztucznych. Przyjazne w obsłudze, logicznie uporządkowane narzędzia programu umożliwiają dokonanie optymalizacji kształtu wypraski, matrycy i stempla, rozmieszczenia i ilości punktów wtrysku, wypychaczy, systemów chłodzenia oraz innych elementów składowych formy wtryskowej. Oprogramowanie pozwala upewnić się, że wyrób jest możliwy do wykonania, nie będzie miał wad technicznych ani estetycznych, użyto odpowiedniego materiału pod kątem przyszłego użytkowania i że przy produkcji zużyta będzie minimalna ilość energii.

  ANSYS Design Space

  Program Ansys DesignSpace został zbudowany w oparciu o wieloletnie doświadczenia firmy ANSYS w wykorzystaniu metody elementów skończonych w analizie konstrukcji. Cechą szczególną tego systemu jest niezwyłka łatwość obsługi.

  EdgeCAM

  EdgeCAM firmy Pathtrace to nowoczesny system CAM (komputerowego wspomagania wytwarzania) służący do programowania obrabiarek sterowanych numerycznie łącznie z obróbką szybkoobrotową - High Speed Machining. Program posiada budowę modułową, która umożliwia dostosowanie konfiguracji do określonych potrzeb produkcyjnych i posiadanego parku maszynowego. Nowoczesny w pełni konfigurowalny interfejs wraz z oknami dialogowymi zawierającymi graficzne objaśnienia parametrów umożliwiają szybkie wdrożenie systemu.

 • Projektowanie konstrukcji blachowych:

  COPRA® MetalBender Inventor

  Oprogramowanie firmy dataM Sheet Metal Solutions GmbH do wspomagania projektowania konstrukcji blachowych w środowisku Autodesk Inventor, istotnie poszerzająca funkcjonalność programu Autodesk Inventor.

  COPRA® MetalBender AutoCAD

  Pakiet aplikacji służących do tworzenia dokumentacji dla modeli blachowych, współpracujący z programem AutoCAD. Aplikacje te są dostępne w dwóch wersjach. Pierwsza wersja wymaga posiadania pełnego programu AutoCAD (nie LT) w wersji od 2008-2011. Druga wersja zawiera w sobie program AutoCAD 2012 OEM.

  COPRA® RollForm

  Pakiet programów firmy dataM Sheet Metal Solutions GmbH, do projektowania procesów profilowania kształtowników otwartych, zamkniętych i rur wykonywanych z metali w środowisku programu AutoCAD 2008 - 2011

 • Drukarki 3D:

  Drukarka 3D TIERTIME Inspire S200

  Drukarka Inspire S200 jest najmniejszą i najtańszą drukarką w naszej ofercie. Niewielkie gabaryty czynią z niej drukarkę, której niedaleko już do drukarki biurkowej. Brak hałasu, zapachu oraz niewielkie rozmiary sprawiają, że jest idealna do pracy w biurze lub nawet domu.

  Drukarka 3D TIERTIME Inspire S250

  Jest to drukarka biurowa o większym niż Inspire S200 stole roboczym. Pozwala to na jednorazowe tworzenie obiektów o wymiarach do 150mm x 200mm x 250mm.

  Drukarka 3D TIERTIME Inspire D255

  Drukarka Inspire D255 łączy w sobie funkcjonalność drukarki biurowej oraz możliwości przemysłowych systemów drukujących. Stół roboczy o wymiarach 255mm x 255mm x 310mm pozwala na wykonanie dużych modeli w całości, bez konieczności ich dzielenia.

  Drukarka 3D TIERTIME Inspire D290

  Drukarka Inspire D290 to flagowy produkt z serii TierTime posiada największe pole druku o wymiarach 255x290x320mm. Urządzenie umożliwia drukowanie modeli z warstwą 0,1mm , co w istotny sposób wpływa na jakość ich powierzchni bez odkształceń i skurczy.

  Materiały eksploatacyjne do drukarek 3D

 • Drukarki 3D UP!:

  3D UP! MATERIAŁ ABS

  Materiał dostępnych w różnych kolorach, pakowany w rolkach 1kg.
  Tworzywo przeznaczone jest do drukarek Up! a jego parametry zostały tak dobrane aby osiągnąć najlepszą jakość drukowanych modeli przy zachowaniu odpowiedniej wytrzymałości.
   

  Drukarka 3D UP MINI

  To w pełni funkcjonalne urządzenie przeznaczone do wydruku niewielkich modeli o maksymalnych wymiarach 12x12x12 cm. Up! Mini tworzy modele przy użyciu 0,2mm warstwy roztopionego ABS. Jest to idealna drukarka przestrzenna do użytku domowego.

  Drukarka 3D UP! PLUS II

  Posiada obszar roboczy o wymiarach 14x14x13,5 cm. Dzięki otwartej konstrukcji możliwe jest śledzenie całego procesu drukowania. Podgrzewany stolik stabilizuje temperaturę w czasie gdy jest to niezbędne dla prawidłowego drukowania. Warstwa 0,15 mm to lepsza jakość powierzchni i mocniejszy model.

   

  DLACZEGO UP! ?

  Drukarka Up! Plus2 może pochwalić się, iż jako pierwsza na rynku wprowadziła funkcję automatycznej kalibracji stołu oraz wysokości dyszy drukującej. Do drukarki dołączona jest specjalna przystawka, która umożliwia nam prawie bezobsługowo skalibrować drukarkę. Nasz udział ogranicza się jedynie do podłączenia przystawki do drukarki i naciśnięcia kilku przycisków. Możemy bezpowrotnie zapomnieć o kalibracji na „oko” i majstrowaniu przy naciągach pasków. Cały proces kalibracji trwa kilka minut. Pozostaje już tylko wybrać model i drukować !

  Cechą szczególną wydruków uzyskanych na drukarce Up jest ich łatwość w obieraniu z podpór. Podpory wykonane są z tego samego materiału co model właściwy. Różnią się sposobem modelowania przez drukarkę. Podpory tworzą coś w rodzaju ażurowego rusztu, który łatwo się odrywa od modelu właściwego. Można go oderwać bez użycia specjalistycznych narzędzi, używając do tego tylko dłoni. 

  Drukarka Up! Plus2 jest gotowa od razu do użytkowania. Wystarczy wyciągnąć ją z pudełka podłączyć do sieci energetycznej i już prawie drukuje. Oczywiście potrzebujemy również podłączyć nasz komputer, na którym musimy zainstalować banalnie proste oprogramowanie oraz zainicjować automatyczną kalibracje. Po spełnieniu powyższych czynności, które trwają kilka minut można bez przeszkód drukować.

  Wraz z drukarka Up! dostajemy oprogramowanie stworzone specjalnie dla niej. Oprogramowanie ma intuicyjny Interface . Wystarczy kilka minut aby zaznajomić się z najważniejszymi funkcjami, które pozwalają nam na szybkie ustawienie preferencji drukowania oraz umiejscowienie detalu na polu drukującym.
  Modele możemy otwierać za pomocą standardowego zestawu przycisku „open” lub na zasadzie „przesuń - upuść”. Po umieszczeniu modelu w wirtualnej komorze drukującej pozostaje nam tylko ułożyć go w przestrzeni ( mamy do dyspozycji funkcje przesunięcia, obrotu, skalowania ) oraz ustawić preferencje drukowania ( min: grubość warstwy, wypełnienie modelu: od całkowicie wypełnionego po opcje Shell umożliwiającą drukowanie detalu prawie całkowicie pustego w środku, ustawienia opcji podpory ). Jeśli nie mamy ochoty na bawienie się z ustawieniami możemy wydrukować model z ustawieniami automatycznymi i tylko nacisną przycisk „print”.
  Oprogramowanie pozwala nam na:
  - dowolne ułożenie modelu ( względem 3 osi ),
  - dowolne przesuwanie modelu na stole,
  - rotacje modelu,
  - skalowanie modelu,
  - automatyczne optymalne ustawienie modelu na stole,
  - naprawę prostych błędów modelu,
  - obliczeni zużycia materiału oraz orientacyjny czas wydruku,
  - drukowanie w trzech rodzajach jakości : fine, normal, fast,
  - ustawienie grubości warstw od 0,15mm do 0,4mm
  - ustawienie wypełnienia modelu,
  - możliwość drukowania w opcji Shell ( model pusty w środku ),
  - ustawienie opcji podpory – szeroka konfiguracja,
  - pauza przy dowolnej warstwie wydruku,
  - zmiana rodzaju materiału i jego ilości,
  Program cały czas jest udoskonalany. Można go ściągnąć z naszej strony – oczywiście darmowo.

  Drukarki Up! są produkowane w sposób seryjny, tu nie ma mowy o niedoróbkach czy też błędach garażowych, sprzedawane są na całym świecie co potwierdza ich jakość i niezawodność.
  Aby drukarka służyła Ci bezawaryjnie jak najdłużej, należy pamiętać o czyszczeniu stolika po każdym wydruku oraz o czyszczeniu dyszy w acetonie raz na jakiś czas.
  Pamiętaj drukarka to urządzenie a one czasem też się psują, wiec jeśli coś się dzieje z Twoją drukarką zadzwoń do nas – pomożemy.

  Kupując drukarkę Up! możesz liczyć na profesjonalne wsparcie ludzi, którzy zajmują się drukowaniem 3d od kilku lat. Mamy sprawny i szybki serwis oraz co najważniejsze doświadczenie. 
  Zatem jeśli masz problemy z wydrukiem lub z samą drukarka nie krępuj się - zadzwoń do nas.

   

 • Zarządzanie dokumentacją:

  Autodesk Vault 2015

  Autodesk Vault w szybki sposób umożliwia dostęp do aktualnych danych projektowych oraz pomaga organizować i zarządzać procesem projektowania. Wersje programu Autodesk Vault pozwalają wybrać funkcje i rozwiązania przepływu pracy, które odpowiadają indywidualnym potrzebom biznesowym.

  PROCAD® TeamXpress

  Produkt w opracowaniu. Dzięki rozbudowanej funkcjonalności PROCAD TeamXpress zapewnia wsparcie oraz automatyzację procesów od przyjęcia zamówienia po wytwarzanie i serwis. W części projektowej i konstrukcyjnej integruje się z oprogramowaniem Autodesk Vault, w zależności od wersji oprogramowania Autodesk Vault rozbudowuje i wprowadza nowe funkcjonalności dla l epszego wsparcia procesów zachodzących "od koncepcji po produkcję".

  PROCAD® PDMXpress

  Produkt obecnie nie jest rozwijany, aktualizacja związana jest jedynie z dostosowaniem do bieżących wersji systemów CAD. PROCAD PDMXpress na drodze ewolucji funkcjonalności i w ślad za wyodrębnieniem aplikacji TeamXpress, uzyskuje funkcjonalność dla statycznego zarządzania archiwami dokumentacji technicznej. Sercem systemu jest centralny magazyn danych, który pozwala na bezpieczne oraz efektywne zarządzanie danymi o produktach.

Mobilna wersja serwisu