Autodesk Platinum Partner
PROCAD « Budownictwo « Autodesk Revit « Teksty referencyjne (Success Story) « Profesjonalne inwestycje. Design Construction Studio.
icon
Budownictwo
2006-03-08 12:37

Profesjonalne inwestycje. Design Construction Studio.

Po przeanalizowaniu programów architektonicznych dostępnych na rynku okazało się, że tylko jeden program spełnia nasze oczekiwania: Autodesk Revit.

Jesteśmy właścicielami biura architektoniczno-inżynierskiego istniejącego na rynku projektowym od 1996. Firma została założona przez dwóch inżynierów z doświadczeniem w kierowaniu inwestycjami:

  • Andrzeja Redmerskiego - absolwenta Politechniki Warszawskiej w specjalności konstrukcje inżynierskie (studia podyplomowe „Szkoła Zarządzania” na Uniwersytecie Gdańskim ukończone w 1995 roku)
  • Roberta Modzelewskiego - absolwenta Politechniki Poznańskiej w specjalności konstrukcje inżynierskie (dodatkowe studia podyplomowe „Szkoła Zarządzania” na Uniwersytecie Gdańskim ukończone również w 1995 roku).

Zdobyte doświadczenie oraz posiadane kwalifikacje wspomagane profesjonalnym oprogramowaniem ukierunkowało naszą działalność przede wszystkim na budynki i budowle przemysłowe, obiekty inżynierskie i obiekty użyteczności publicznej.

W tym zakresie zaprojektowaliśmy szereg obiektów, między innymi:

konstrukcje stalowe dla M1, Real, Geant, Praktiker, Leader Price - łącznie około 300000m2 powierzchni

konstrukcje betonowe (ramowe, zbiorniki, fundamenty maszyn, przenościków) m.in. dla Celulozy Świecie

konstrukcje drewniane (dziesiątki obiektów w systemie szkieletowym “mur pruski” lub w systemie niemieckim)

W swej pracy wykorzystujemy najnowsze techniki projektowania, wspomagając się profesjonalnym oprogramowaniem CAD (m.in. Robot Millenium, Bocad 3D, AutoCAD , Autodesk Architectural Desktop).

Stosowanie specjalistycznego oprogramowania do konstrukcji stalowych i żelbetowych w praktyce wykonawczej eliminuje problemy realizacyjne.

Dążąc do unowocześnienia i rozszerzenia zakresu prowadzonej działalności pod względem architektonicznym zaczęliśmy poszukiwać programu, który spełniałby kilka oczekiwań typu:

  • budowanie obiektu w 3D
  • pełna integracja z posiadanym oprogramowaniem
  • krótki czas wdrożenia

Po przeanalizowaniu programów architektonicznych dostępnych na rynku okazało się, że tylko jeden program spełnia nasze oczekiwania: Autodesk Revit.

Autodesk Revit umożliwia tworzenie obiektów w modelu trójwymiarowym (3D), jest łatwy, prosty w obsłudze, posiada bardzo bogatą bibliotekę obiektów (stale rozbudowywaną, łatwo dostępną, z możliwością wymiany obiektów z architektami z całego świata (!), automatycznie tworzy elewacje, przekroje, widoki (co bardzo oszczędza czas i pozwala na zwiększenie efektywności pracy), ma możliwość wprowadzania zmian na każdym etapie projektu, redukuje ilość powtarzalnych i uciążliwych operacji związanych z tworzeniem projektów w innych systemach, redukuje ilość błędów związanych z koordynacją dokumentacji.

Uważamy, że jest to bardzo dobry program i wiążemy z nim bardzo duże oczekiwania.

Z poważaniem Andrzej Redmerski & Robert Modzelewski

  

  

DCS Design Construction Studio s.c.
86-300 Grudziądz, ul.Chełmińska 103
tel.+48 56 641-17-00 fax +48 56 641-15-00
http://www.dcs-sc.com.pl
e-mail: biuro@dcs-sc.com.pl

icon
produkty

» Architektura

» Konstrukcje

» Inżynieria lądowa i infrastruktura

» Projektowanie procesów technologicznych

» Instalacje Inżynierskie

» Edycja rastrów

» Aplikacje PROCAD

» Biblioteki PROCAD

» Pozostałe

Mobilna wersja serwisu