Autodesk Platinum Partner
PROCAD « Budownictwo « Autodesk Revit « Teksty referencyjne (Success Story) « Historia sukcesu. Pracownia Architektury ART-TU
icon
Budownictwo
2006-03-08 13:52

Historia sukcesu. Pracownia Architektury ART-TU

Po czterech miesiącach używania Autodesk Revit trudno byłoby mi wyobrazić sobie pracę na innym /również testowanym przeze mnie/ oprogramowaniu...

Pracownię Architektury ART-TU założyliśmy w 1997 roku. Działamy na terenie Warszawy i województwa mazowieckiego, ale jesteśmy otwarci także na kraj i świat, oferując usługę projektowania przez internet (mamy już pierwszych Klientów!).

Pracownię stanowi dwuosobowy zespół - arch. Małgorzata Adamowska - właściciel i arch. Maria Falkiewicz - stały współpracownik. Specjalizujemy się w projektowaniu wnętrz mieszkalnych, od roku projektujemy również domy jednorodzinne.

Do każdego nowego projektu podchodzimy indywidualnie. Każdy stanowi wyzwanie, musi być niepowtarzalny, indywidualny. Dewizą jest stworzenie Naszemu Klientowi nieszablonowego, miłego wnętrza - miejsca odpoczynku lub pracy.

O ostatecznym sukcesie i zadowoleniu Klienta decyduje wiele czynników. Klient oczekuje wielu koncepcji, przejrzystych i czytelnych wizualizacji, niektórzy chcą na bieżąco wprowadzać i dyskutować zmiany. Krytyczne w takiej sytuacji jest zachowanie spójności projektu. Nie bez znaczenia jest również całe liczbowe i „biurokratyczne” otoczenie. To także zabiera dużo (nieproduktywnego) czasu.

Osiągnięcie sukcesu to przede wszystkim wizja i umiejętności projektanta, ale także wsparcie nowoczesnym narzędziem wyręczającym w czynnościach odtwórczych, pozwalającym skupić się architektowi na kształ-towaniu przestrzeni.

Dążąc do unowocześnienia mojej pracowni i zwiększenia efektywności pracy wybrałam Autodesk Revit. Z programem po raz pierwszy zetknęłam się na internetowej stronie Autodesk. Wstępną prezentację przeprowadziła firma PROCAD z Gdańska, autoryzowany przedstawiciel firmy Autodesk. Pracownik PROCADu pozostawił mi zainstalowaną 30-dniową wersję próbną, umożliwiającą wykonanie pełnego projektu. Cechy funkcjonalne Autodesk Revit tak dalece wyprzedzały dotychczas używane przeze mnie oprogramowanie, że podjęłam decyzję kontynuowania niedawno rozpoczętego projektu domu jednorodzinnego o powierzchni 400m2 właśnie przy pomocy tego programu. Podjęłam ryzyko jednoczesnego poznawania Autodesk Revit, efektywnego wykorzystania jego zaawansowanych funkcji, dotrzymania uzgodnionego z Klientem terminu oddania projektu i oczywiście spełnienia funkcjonalnych i formalnych wymogów projektowych.

To był trudny okres, ale zakończył się sukcesem. W ciągu 30 dni poznałam taki zakres funkcji programu, który umożliwił mi wykonanie pełnego projektu architektoniczno-budowlanego. Praca z Klientem przebiegała bez zakłóceń. Na bieżąco dyskutowaliśmy zmiany, a ja wprowadzałam je do Revita cały czas zachowując spój-ność dokumentacji projektowej. Program umożliwiał mi przedstawienie projektu w sposób czytelny, akceptowalny przez Klienta. Tu ważne są generowane „ad-hoc” widoki, wizualizacje i spacery wewnątrz lub wokół wirtualnego Domu.

Przeprowadzony rachunek opłacalności inwestycji w Autodesk Revit pokazał, że dla takiej pracowni jak moja to dobra inwestycja.

Najważniejsze dla mnie jest zwiększenie efektywności pracy. Dzięki Autodesk Revit cały czas pracy poświęcam kształtowaniu przestrzeni - projektowaniu. Program „załatwia” za mnie wszystkie powtarzalne czynności: pilnuje zgodności poszczególnych widoków, przekrojów i rzutów. Stale rozbudowywana biblioteka obiektów Autodesk Revit wyręcza mnie w dotychczas uciążliwym rysowaniu schodów, połaci dachowych itp.

Nie do przemilczenia jest zastosowanie Autodesk Revit do projektów wnętrz. Na projekt taki składa się kilka elementów: koncepcja funkcjonalna - aranżacja wnętrza, projekt budowlany, projekt elektryczny, projekty szczegółowe pomieszczeń typu kuchnia, łazienka + wizualizacje.

Na wszystkich tych etapach Autodesk Revit się sprawdza ! A dla bardziej wymagających w zakresie wizualizacji fotorealistycznych dostępna jest możliwość współpracy z Autodesk VIZ.

Po czterech miesiącach używania Autodesk Revit trudno byłoby mi wyobrazić sobie pracę na innym /również testowanym przeze mnie/ oprogramowaniu...

PRACOWNIA ARCHITEKTURY ART-TU
02-791 Warszawa, ul.Stryjeńskich 10/72
tel./fax +48 22 816-85-58
http://www.arttu.pl
e-mail: arttu@arttu.pl

icon
produkty

» Architektura

» Konstrukcje

» Inżynieria lądowa i infrastruktura

» Projektowanie procesów technologicznych

» Instalacje Inżynierskie

» Edycja rastrów

» Aplikacje PROCAD

» Biblioteki PROCAD

» Pozostałe

Mobilna wersja serwisu