Autodesk Platinum Partner
PROCAD « Budownictwo « Aktualności « UWAGA SUBSKRYBENCI! - Dodatki do Civil 3D
icon
Budownictwo
2015-04-23 13:38

UWAGA SUBSKRYBENCI! - Dodatki do Civil 3D

UWAGA SUBSKRYBENCI !!! W centrum subskrypcyjnym dostępne są dwa dodatki do Autocad Civil 3D – tzw. AutoCAD® Civil 3D® 2015 Productivity Pack. Są to zestawy narzędzi pozwalających rozszerzyć funkcje programu o dodatkowe możliwości.


AutoCAD® Civil 3D® 2015 Productivity Pack 1 zawiera dodatki pozwalające użytkownikom Autocad Civil 3D bezpośredni odczyt modeli wykonanych w Autodesk InfrWorks. Umożliwia to wykonanie szczegółowego projektu technicznego na bazie koncepcji opracowanych w InfraWorks
 


Kolejnym dodatkiem jest Edytor Geometrii Współrzędnych usprawniający procesy wprowadzania i wyrównywania punktu, linii i łuku. Dzięki niemu można analizować dane wejściowe COGO, w tym punkty, linie, łuki i pomiary boczne, a także wyrównć ciągi poligonowe za pomocą następujących narzędzi:

  • reguła kompasu lub dopasowanie Bowditch
  • reguła przejścia
  • reguła Crandalla
  • obróć i skaluj do znanej linii

Trzecim dodatkiem w tym zestawie jest narzędzie do tworzenia brył 3D programu Autocad z modeli powierzchni i sieci rurociągów Civil 3D.

 

 


Bardzo przydatnym dodatkiem dla osób wymieniających dane z oprogramowaniem Bentley jest Autodesk Civil Engineering Data Translator. To narzędzie pozwalające na konwersję plików projektowych pomiędzy Civil 3D, Bentley InRoads oraz Bentley GEOPAK. Konwersja działa w dwie strony i można zapisywać/odczytywać pliki w formatach .DTM, .ALG, .TIN i .GPK. Razem z kolejnym dodatkiem: Autodesk Import-Export Extension for GENIO projektanci uzyskują dostęp do narzędzi eksportu/importu danych pomiędzy Civil 3D oraz Bentley MXROAD. Dzięki temu jest możliwa wymiana danych powierzchni, punktów, profili, linii trasowania oraz linii charakterystycznych.

 

Autodesk® Extension for Civil View 2015 pozwoli na rozszerzenie opcji wymiany danych między Autocad Civil 3D oraz 3ds Max Design. Dzięki temu projekt wykonany w Civil 3D może być bezpośrednio przeniesiony do oprogramowania 3ds Max w celu wizualizacji.

Do pracy z chmurami punktów dedykowane jest narzędzie Autodesk® Point Cloud Surface Extraction 2015. Korzystając z jego funkcji można utworzyć powierzchnię Civil 3D bezpośrednio z plików RCS (ReCap), można łączyć kilka chmur w jeden model, graficznie wybierać punkty oraz kontrolować punkty nie należące do terenu podczas tworzenia modeli 3D.

Polecenia Autodesk® Rail Layout Module 2015 pozwalają w szybki sposób tworzyć elementy rozjazdów kolejowych o zadanych skosach. Proces tworzenia linii trasowania i etykiet jest w pełni zautomatyzowany, a dzięki możliwości rozbudowy katalogu rozjazdów, można dopasować bibliotekę do własnych potrzeb.

Wymianę danych pomiędzy Autocad Civil 3D, Revit oraz Navisworks umożliwi Autodesk® Shared Reference Point2015. To narzędzie do eksportowania współrzędnych i rzędnych punktu referencyjnego do zewnętrznego pliku .XML. Taki plik może być wykorzystany w Revit, aby określić wspólne współrzędne i rzędne projektu.

 

icon
produkty

» Architektura

» Konstrukcje

» Inżynieria lądowa i infrastruktura

» Projektowanie procesów technologicznych

» Instalacje Inżynierskie

» Edycja rastrów

» Aplikacje PROCAD

» Biblioteki PROCAD

» Pozostałe

Mobilna wersja serwisu