Autodesk Platinum Partner
PROCAD « Baza wiedzy « instalacja sieciowa z utworzonego stanowiska
icon
Centrum Pomocy Technicznej
2009-11-25 15:03

instalacja sieciowa z utworzonego stanowiska

ID: 2022

Problem

Tworzymy instalację predefiniowaną, aby móc bezdialogowo zainstalować program na wielu komputerach. Instalacja na komputerze przebiega bezproblemowo i program działa. Ale jest problem z bibliotekami. Pomimo zaznaczenia opcji DESKTOP CONTENT aby pliki bibliotek zainstalowały się na komputerze lokalnie , nie znajdujemy plików w lokalizacji gdzie powinny się znajdować. Instalator tworzy folder o nazwie Inventor w Moje Dokumenty. Wielkość folderu to 3kB. Jest tam kilka plików i kilka folderów, ale to wszystko.

Rozwiązanie

 W przypadku instalacji z utworzonego stanowiska, nie dołączają się do niego biblioteki znormalizowanych elementów (Content Center) - dla każdej wersji.

W Inventorze 2010 pojawiła się co prawda opcja wyboru rodzaju użycia bibliotek: Desktop / Vault Serwer, jednak w przypadku tworzenia DEPLOY, stanowi to tylko informację dla aplikacji o sposobie korzystanie z nich. Pliki biblioteczne należy doinstalować do stanowisk lub przekopiować je z płyty lub z wcześniej przygotowanego stanowiska do lokalizacji: (C:\Documents and Settings\All Users\Dane aplikacji\Autodesk\Inventor 2010\Content Center\Libraries - dla XP) lub (C:\ProgramData\Autodesk\Inventor 2010\Content Center\Libraries - dla Visty i Windows 7)

 

Dotyczy:
  • Autodesk Inventor
  • Autodesk Inventor Professional
Powrót do bazy wiedzy
Mobilna wersja serwisu