Autodesk Platinum Partner
PROCAD « Baza wiedzy « biblioteka CC
icon
Centrum Pomocy Technicznej
2009-02-16 08:44

biblioteka CC

ID: 1816

Problem

W pracy pracuję na Inv11, w którym CC (biblioteka) działa bezproblemowo natomiast kiedy przenoszę licencje do domu, chcąc otworzyć CC pojawia się następujący komunikat o logowaniu.

Rozwiązanie

Aby móc korzystać z bibliotek CC w Inventorze, należy mieć dostęp do ADMS Console, w którym znajdują się biblioteki znormalizowanych elementów. ADMS może znajdować się na komputerze użytkownika lub na serwerze firmy.

Jeśli Pan korzysta z licencji na innym komputerze, wówczas należy sprawdzić, czy jest na nim zainstalowany ADMS Console wraz z bibliotekami CC. /Start > Programy > Autodesk > Autodesk Data Management > Autodesk Data Management Console/ po jego uruchomieniu, pojawi się okno logowania: Nazwa użytkownika: Administrator; hasło: pozostawić puste. Gdy się uruchomi, to po lewej stronie powienien Pan zobaczyć katalog biblioteki, w którym znajduje się CC.

Następnie po uruchomieniu Inventora i po włączeniu opcji "Wstaw z Content Center", należy w oknie logowania wpisać:

Nazwa użytkownika: Administrator

hasło: /pozostawić puste/

serwer: localhost      (znaczy to, że ADSM wraz z CC ma Pan na swoim komputerze)

baza danych: /kliknąć w ikonkę z trzema kropkami i wybrać z listy: Vault/

Warto zaznaczyć opcję na dole: "Zaloguj się w następnej sesji", co oznacza, że nie musi Pan już logować się za każdym razem do bazy bibliotek, przy pobieraniu części z CC

 

Dotyczy:
  • Autodesk Inventor
  • Autodesk Inventor Professional
Powrót do bazy wiedzy
Mobilna wersja serwisu