Autodesk Platinum Partner
PROCAD « Baza wiedzy « Podczas pracy na plikach z podłączonymi kilkoma Xrefami program wykłada albo samego siebie albo system
icon
Centrum Pomocy Technicznej
2009-04-20 08:06

Podczas pracy na plikach z podłączonymi kilkoma Xrefami program wykłada albo samego siebie albo system

ID: 1807

Problem

Problem polega na tym że program "wywala" się kiedy korzystam z niektórych plików z podłączonymi wieloma xrefami lub po prostu wielu plików. Objawia się to albo zwyczajnym monitem "fatall error...", albo monitem, sugerującym, że mam za mało pamięci.
Występują błędy o numerach:
FATAL ERROR: Unhandled c0000090h Exception at 47670ah
FATAL ERROR: Unhandled e06d7363h Exception at 7c812aebh
FATAL ERROR: Unhandled Access Violation Reading 0x0000 Exception at 436c4fh
FATAL ERROR: Unhandled Access Violation Reading 0x0000 Exception at 49a2a0h
 

 


 

Rozwiązanie

Jeżeli program "wywala się" niezależnie od tego czy się na nim akurat pracuje czy nie, oraz jeśli dochodzi do sytuacji, w których podczas pracy na produkcie bazującym na Autocad następuje restart komputera lub "niebieski ekran" z komunikatami błędówi, po którym komputer się restartuje wówczas niemal na pewno przyczyną są  sterowniki sprzętowe. W znacznej części przypadków chodzi o sterowniki karty graficznej.

Należy więc pobrać najnowsze sterowniki oznaczone jako WHQL dla posiadanej karty graficznej. Po zainstalowaniu sterowników należy zrestartować komputer i po nim uruchomić Autocada. Najszybciej będzie to widać po znacznie (nawet 50%) zmniejszonym zapotrzebowaniu Autocada na pamięć przy tych samych plikach co poprzednio. Również zwiększona stabilność działania powinna być odczuwalna.

Jeżeli jednak nadal występują problemy z szybkością pracy to zaleca się aby przeprowadzić standardowe procedury naprawy (test, _audit) i sprawdzenie czy rysunek nie zawiera błędów.

 

Dotyczy:
  • Autodesk AutoCAD
  • Autodesk AutoCAD Architecture
  • Autodesk AutoCAD Electrical
  • Autodesk AutoCAD LT
  • Autodesk AutoCAD Mechanical
Powrót do bazy wiedzy
Mobilna wersja serwisu