Autodesk Platinum Partner
PROCAD « Baza wiedzy « izolacja wartsw oraz wykorzystanie poprzednich stylów wydruku
icon
Centrum Pomocy Technicznej
2008-06-02 12:19

izolacja wartsw oraz wykorzystanie poprzednich stylów wydruku

ID: 1522

Problem

1. Mam AutoCADa 2008 LT. Komenda layer isolate wybiera mi żądaną warstwę i "kłudkuje" pozostałe, tak że są one wciąż widoczne i widok (rysunek) jest dalej nieczytelny.
W poprzednich wersjach CADa komenda ta izolowała mi żądaną warstwę w ten sposób, ze wyłączała wszystkie pozostałe i na ekranie widać było tylko warstwę wybraną. Pytanie brzmi - co mam zrobić i jak aby komenda layerisolate wyłączała pozostałe warstwy a nie blokowała ich.
2.Czy istnieje możliwość przeniesienia pliku ze stylami wydruku na serwer na którym pracujemy w firmie, tak aby każde stanowisko korzystało tylko z jednego folderu Plot Styles znajdującego się na serwerze?

Rozwiązanie

1. Obecnie od wersji AutoCAD 2008, przy izolowaniu warstw, można w ustawieniach wybrać 2 opcje: albo wyłączyć warstwy, albo je Zablokować i zaciemnić. Przy wywołaniu funkcji izolowania warstw, wystarczy wpisać "ust" aby wejść w ustawienia i wpisać literę "W", czyli opcja wyłącz. Wówczas po wybraniu określonej warstwy, ona pozostaje widoczna, a pozostałe stają się niewidoczne
2. Aby wszystkie stanowiska AutoCADa korzystały z jednego pliku stylu wydruku, umieszczonego na serwerze, wystarczy na każdym z nich wejść w Narzędzia - Opcje - zakładka "Pliki", następnie po rozwinięciu "Ścieżka pliku pomocniczego drukarki", ustalić ścieżkę do katalogu na serwerze (w którym znajduje się plik wydruku) w "Ścieżka wyszukiwania tabeli stylów wydruku".
Dotyczy:
  • Autodesk AutoCAD
  • Autodesk AutoCAD LT
Powrót do bazy wiedzy
Mobilna wersja serwisu