Autodesk Platinum Partner
PROCAD « Baza wiedzy « Edycja dwukrotnym kliknięciem
icon
Centrum Pomocy Technicznej
2008-05-13 15:05

Edycja dwukrotnym kliknięciem

ID: 1499

Problem

Witam.
Załączam Państwa odpowiedź na mój problem i informuję, że wszystko o czym Państwo mówią jest dobrze ustawione, a nadal nic się nie dzieje jak klikam dwa razy na blok.

Pozdrawiam i jeszcze raz baaardzo prosze o pomoc :)
L.J.

dot: definiowanie czynności inicjowanych podwójnym kliknięciem myszy

Opis problemu:

Zmienna BLOCKEDITLOCK ma wartość 0, a mimo to blok dynamiczny nie daje się edytować, gdy klikam na blok 2 razy nie dzieje się nic (nie otwiera się również okno właściwości)

Rozwiązanie:

Należy sprawdzić czynności inicjowane dwukrotnym kliknięciem przycisku myszy, skonfigurowane w pliku acad.cui
Aby to sprawdzić należy przejść do menu Narzędzia - Dostosuj - Interfejs...., a następnie w oknie edytora "Dostosuj interfejs użytkownika", na karcie Dostosuj kliknij znak plus (+) obok pola "Czynności inicjowane dwukrotnym kliknięciem przycisku myszy", aby je rozwinąć.
Należy wówczas zobaczyć, czy w czynności blok (oraz blok dynamiczny), po ich rozwinięciu, znajduje się właściwość "Blok-kliknij dwukrotnie" (oraz Blok dynamiczny-kliknij dwukrotnie).
Brak tych właściwości uniemożliwia wywołanie ich poprzez kliknięcie myszy. Aby dołączyć tą właściwość, należy poszukać w poniżej znajdującej się "liście poleceń", brakującej właściwości (w Pani przypadku "Blok-kliknij dwukrotnie" i przeciągnąć do górnej listy, do czynności blok.
Natomiast, jeżeli ta właściwość "Blok-kliknij dwukrotnie" występują pod czynnością "Blok", wówczas należy ją podświetlić i sprawdzić, czy w polu Makro (po prawej stronie menu) jest poprawnie zapisana komenda $M=$(if,$(and,$(>,$(getvar,blockeditlock),0)),^C^C_properties,^C^C_bedit)

Rozwiązanie

W celu rozwiązania problemu z menu Narzędzia wybieramy Opcje. Następnie przechodzimy na zakładkę Parametry Użytkownika. W części Standardowe zachowanie windows zaznaczamy pole Edycja dwukrotnym kliknięciem.
Dotyczy:
  • Autodesk AutoCAD LT
Powrót do bazy wiedzy
Mobilna wersja serwisu