Autodesk Platinum Partner
PROCAD « Baza wiedzy « Przeskalowane wymiary o współczynnik 0,66667 w dokumentacji płaskiej
icon
Centrum Pomocy Technicznej
2007-09-14 10:07

Przeskalowane wymiary o współczynnik 0,66667 w dokumentacji płaskiej

ID: 1221

Problem

Po wykonaniu dokumentacji płaskiej wykonanej na AIP 2008 w szablonie .idw chciałem zapisać ten rysunek w formacie .dwg, abym mógł otworzyć go w AutoCadzie. Użyłem do tego celu funkcji „zapisz kopie jako”. Po otwarciu niektórych rysunków, wymiary były przeskalowane o współczynnik 0,66667. Po edycji tych wymiarów zauważyłem, że ta wartość została wstawiona do aktualnego stylu wymiarowania w polu „liniowa skala wymiarów”, co wymusiło to przeskalowanie. Co jest przyczyną tego błędu

Rozwiązanie

Pierwszym błędem jest nie stosowanie szablonu .dwg dostępnego dla wersji 2008 Inventora. Stosowanie tego szablonu zapewnia „pełne” połączenie pomiędzy Inventorem, a AutoCadem. Umożliwia on bezpośredni zapis w formacie .dwg, a w przypadku edycji rysunku na poziomie Inv., jest ona aktualizowana w AutoCadzie.
Stosowanie funkcji „zapisz kopie jako” powoduje utratę tego połączenia, a pyzatym mogą wystąpić właśnie takie przeskalowania, opisane powyżej. Przeskalowanie to mogło również być spowodowane różnicą w jednostkach użytą na poziomie AIP, jak i AutoCada (mm – cal). Po zapisie w formacie .dwg, wszystkie rzuty są zapisane w postaci bloków i poprzez „wstaw blok” możemy je pobierać w zakładce modelu i korzystać z nich wg naszych potrzeb.
Dotyczy:
  • Autodesk Inventor
  • Autodesk Inventor Professional
Powrót do bazy wiedzy
Mobilna wersja serwisu