Autodesk Platinum Partner
PROCAD « Serwis HP « Informacje « Oryginalny czy regenerowany?
icon
Serwis HP
2007-11-09 11:57

Oryginalny czy regenerowany?

Chociaż może się wydawać, że używanie powtórnie napełnianych wkładów drukujących wiąże się ze sporymi oszczędnościami, na dłuższą metę koszty zmarnowanego atramentu, papieru i czasu mogą przewyższyć pozorne oszczędności.

Badanie przeprowadzone przez organizację Innovationstechnik wykazuje, że oryginalne wkłady drukujące do urządzeń HP Inkjet są bardziej niezawodne


Innovationstechnik, jedna z czołowych organizacji na świecie zajmujących się kwestiami zapewniania jakości, przeprowadziła ostatnio test porównawczy oryginalnych wkładów drukujących do urządzeń HP Inkjet i oferowanych przez inne firmy wkładów ponownie napełnianych atramentem. Wyniki:

  • W przypadku stosowania nowych, oryginalnych wkładów drukujących marki HP w drukarkach HP praktycznie nie ma ryzyka awarii czy usterki, natomiast gdy używane są wkłady nieoryginalne, w co najmniej jednym na pięć przypadków wkłady takie są niezdatne do użytku lub przedwcześnie odmawiają posłuszeństwa1.
  • Średnio jeden na trzy ponownie napełnione wkłady drukujące do nabycia w punktach sprzedaży detalicznej jest niezdatny do użytku lub zbyt szybko przestaje działać1.

Problemy z niezawodnością wkładów drukujących

(1) HP, (2) średnia dla wszystkich wkładów oferowanych w sklepach/ponownie napełnianych, (3) średnia dla wszystkich wkładów dostępnych w punktach ponownego napełniania, (4) średnia dla wszystkich wkładów ponownie napełnianychMobilna wersja serwisu