Autodesk Platinum Partner
PROCAD « Serwis HP « Informacje « Ochrona środowiska i recycling
icon
Serwis HP
2007-11-07 10:10

Ochrona środowiska i recycling

Ochrona środowiska

Cel polityki proekologicznej firmy

Hewlett-Packard:

"Oferując wydajne produkty i innowacyjne systemy recyklingu, poprowadzimy Cię ku przyszłości, której środowisko naturalne jest stabilne."
Mark Hurd, prezes HPPodobnie jak na całym świecie, Hewlett-Packard prowadzi w Polsce program, którego celem jest zbiórka jak największej ilości zużytych wkładów HP do drukarek i poddanie ich recyklingowi. Zapewnia on klientom możliwość wygodnego i bezpiecznego pozbycia się pustych wkładów. Celem programu jest maksymalne ograniczenie ilości odpadów trafiających na wysypiska.

W ramach wieloetapowego procesu recyklingu zużyte wkłady przekazywane są do bezpiecznego przetworzenia przez wyspecjalizowane zakłady. Wkłady są sortowane i rozmontowywane, po czym części plastikowe oddzielane od części metalowych i pozostałości atramentu lub tonera. Przetworzone materiały służą do produkcji przedmiotów codziennego użytku. Aż do 98% materiałów ze zwracanych kaset HP LaserJet i do 90% materiałów ze zwracanych wkładów atramentowych HP zostaje poddanych recyklingowi lub wykorzystanych do celów energetycznych. Pozostałe materiały utylizuje się w sposób nieszkodliwy dla środowiska. Warto podkreślić, że wszystkie oryginalne wkłady do drukarek HP są zaprojektowane z myślą o ich późniejszym poddaniu procesowi recyklingu.
Program odbioru i recyklingu wkładów do drukarek HP
to bezpłatny, łatwy i przyjazny dla środowiska sposób zwrotu zużytych oryginalnych materiałów eksploatacyjnych HP do recyklingu. Prostota i efektywność tego programu polega na tym, że :

- użytkownik, który uzbierał: dowolną ilość wkładów laserowych lub atramentowych może przekazać je do recyklingu w przedstawicielstwach firmy M.S. STOLICA S.A. wrzucając zużyte wkłady do specjalnie przygotowanych pojemników .

- w przypadku ilości większych niż 5 wkładów laserowych lub 15 wkładów atramentowych HP organizuje odbiór pustych wkładów na miejscu u klienta. W tym celu prosimy o wypełnienie formularza zwrotu pustych wkładów.

Zobacz, w jaki sposób możesz zwracać puste wkłady oraz zamawiać pojemniki, które umożliwią wygodne magazynowanie i przesyłanie zużytych wkładów.

Użytkownik nie ponosi kosztów związanych z udziałem w programie.

Program odbioru i recyklingu wkładów do drukarek HP umożliwia klientom czynny udział w działaniach na rzecz środowiska!


Dodatkowych informacji udzieli Dział Informacji Handlowej HP: 0 801 522 622 (koszt połączenia to jeden impuls za każdą rozpoczętą minutę rozmowy).
Mobilna wersja serwisu