Autodesk Platinum Partner
PROCAD « Animacja i Wizualizacja « Produkty « Biblioteki « Zieleń 3D - Laubwerk
icon
Animacja i Wizualizacja
2014-01-06 18:45

Biblioteki zieleni Laubwerk

Szczegółowo o bibliotekach

ROŚLINY LAUBWERK

Rośliny Laubwerk Plants są wysokiej jakości modyfikowalnymi modelami drzew 3D przeznaczonymi dla oprogramowania Autodesk® 3ds Max® oraz MAXON® CINEMA 4D® których wykorzystanie pozwala zaoszczędzić czas i sprawia że scena wygląda pięknie.

Każdy gatunek drzewa jest dostarczany w trzech różnych kształtach, trzech grupach wiekowych i w czterech odmianach dopasowanych do poszczególnych pór roku co zapewnia łącznie 36 możliwych wariantów. Rośliny te są umieszczone w zestawach, z których każdy posiada 10 modyfikowalnych gatunków drzew co daje w sumie 360 wariantów wizualne reprezentacji na każdy zestaw. Zestawy te posiadają również darmowe narzędzie Laubwerk Player, które pozwala ożywić dodane do sceny drzewa 3D.

ZALETY ROZWIĄZAŃ LAUBWERK

Rozwiązania firmy Laubwerk wyróżniają się na rynku oprogramowania dostarczającego trójwymiarowe drzewa poprzez oferowanie eleganckiego mechanizmu zgodnego z potrzebami artystów CG zapewniającego przyjemny kompromis pomiędzy bibliotekami statycznych drzew takimi jak HQ Plants®, ArchModels® czy XfrogPlants®, a generatorami pełnych modeli roślin jak GrowFX® or Xfrog 5®.

Każde drzewo 3D jest generowane przy użyciu unikalnej kombinacji modelowania proceduralnego i szczegółów ręcznie tworzonych przez zespół artystów 3D działających pod okiem doświadczonych botaników, co gwarantuje że każde z nich oferuje najwyższą jakość wyglądu z zachowaniem możliwie niskiego zapotrzebowania tak na zasoby pamięci jak i obliczeniowe.

Dzięki powyższym cechom, rozwiązania programistyczne opracowane przez inżynierów od grafiki komputerowej (CG) w firmie Laubwerk oferują stabilny i wydajny interfejs, który umiejętnie balansuje pomiędzy artystyczną potrzebą różnorodności a koniecznością utrzymania procesu twórczego na prostym i przejrzystym poziomie pozwalającym na ciągłą i nieprzerwaną pracę artystów 3D.

SZCZEGÓŁOWO O ZESTAWACH

Plug and Play

 • Rozwiązanie typu „jednym-kliknięciem” dla architektów I artystów CG, potrzebujących realistycznych drzew 3d natychmiast

Szybko i Płynnie

 • Gotowe do renderingu drzewa 3D, pozwalające zminimalizować do minimum a nawet uniknąć żmudnej, czasochłonnej i nierzadko wymagającej dobrej znajomości program graficznego, obróbki końcowego renderingu, która zajmuje cenny czas i utrudnia lub uniemożliwia zachowanie płynności pracy.

Łatwość i Zintegrowanie

 • Przeciągaj i upuszczaj rośliny błyskawicznie w scenach 3ds Max, 3ds Max Design® oraz MAXON® CINEMA 4D®.

Intuicyjność

 • Proste ustawienia możliwe do zmiany poprzez jedno kliknięcie myszki.

Inteligentne modele

 • Wyjdź poza statyczne modele! Wybierz kształt, wiek, porę roku i poziom szczegółowości każdego drzewa.

Zaawansowana Technologia

 • Technologia Laubwerk minimalizuje zakres kompromisu pomiędzy wysoką jakością grafiki i efektywnym zarządzaniem pamięcią.

GATUNKI DRZEW I KONFIGURACJE

Wysoce użyteczne drzewa z Ameryki Północnej, Europy i z tropików posiadają dopasowany i wystarczający poziom kontroli dla każdego drzewa.

 • Każdy zestaw dostarczany jest z 10 modyfikowalnymi gatunkami drzew. Sprawdź zestawy Plants Kits już teraz klikając TUTAJ!
 • Darmowy zestaw Plants Kit Freebie jest dostarczany wraz z dwoma w pełni modyfikowalnymi gatunkami drzew, tropikalna Frangipani inaczej zwana Plumeria oraz klon strefy umiarkowanej (temperate field maple). Pobierz swój darmowy zestaw Plants Kit Freebie już teraz!
 • Każdy gatunek drzewa dostarczany jest w trzech (3) kształtach, trzech (3) rozmiarach wiekowych, oraz czterech (4) porach roku, co sumarycznie daje 36 wariantów na drzewo.
 • Więcej gatunków i zestawów roślin zostanie udostępnionych już wkrótce.

LAUBWERK PLAYER

Darmowy dodatek (plugin) Laubwerk Player umożliwia ożywienie dodanych drzew.

 • Zobacz stronę o Laubwerk Player w celu poznania szczegółów.

REALISTICZNE MODELE DRZEW 3D

Laubwerk wykorzystuje hybrydową metodę łączącą efekty proceduralnego modelowania i tworzonych ręcznie szczegółów przy współpracy botaników i artystów 3D celem stworzenia najbardziej realistycznych drzew dla celów CG.

 • Każdy gatunek gotowy jest do natychmiastowego rendering dzięki zdefiniowanym materiałom i teksturom przygotowanym pod renderery:
  • Scanline,
  • V-Ray®,
  • mental ray® oraz
  • VRAYforC4D®.
 • Liście składają się z więcej niż jednego poligonu dzięki czemu mogą się zginać i lepiej przyjmować oświetlenie w tym efekt highlights
 • Modele utrzymują kształt i gęstość, niezależnie od zdefiniowanego poziomu szczegółowości.
 • Wysokiej jakości tekstury zostały sporządzone na bazie fotografii rzeczywistych drzew.

Kontakt handlowy:
Barbara Janowicz
t: 22 379 74 58
@: barbara.janowicz@procad.pl

Kontakt techniczny:
Paweł Łabuz
t: 32 445 09 62
@: pawel.labuz@procad.pl


Mobilna wersja serwisu