Autodesk Platinum Partner
icon
Mechanika
2012-11-27 19:54

Rihnoceros 5.0

Rihnoceroc 5.0

Rhinoceros®, w skrócie nazywany "Rhino", jest w pełni profesjonalnym programem do modelowania 3d, który opiera się na geometrii NURBS*.

Rhino jest łatwy w obsłudze, bardzo precyzyjny i potrafi stworzyć dowolne kształty. Dlatego korzystają z niego dziesiątki tysięcy projektantów, architektów, inżynierów, jubilerów i artystów. Rhino znajduje zastosowanie w niemal wszystkich branżach przemysłu. To program do modelowania 3d o najwyższej jakości za niezwykle niską cenę.

 

Wystarczy zacząć od rysunku, fotografii, modelu fizycznego lub tylko pomysłu - Rhino dostarczy narzędzi dla precyzyjnego wykonania projektu, by był gotowy do renderingu, animacji, skeczu artystycznego, analizy inżynieryjnej lub produkcji.

Rhino potrafi tworzyć, edytować, analizować, renderować, animować i przetwarzać krzywe, powierzchnie i bryły NURBS, nieograniczone w złożoności, stopniu i rozmiarze. Rhino obsługuje także siatki mesh i chmury punktów.

Rhino ponadto oferuje:
Pełną swobodę modelowania 3d oraz narzędzia dostępne tylko w programach kosztujących 20 do 50 razy więcej. Wykonasz precyzyjnie dowolny model, jaki sobie wyobrazisz.
Rewelacyjne narzędzia do łącznia krzywych lub powierzchni z kontrolą ciągłości na nowo powstałym obiekcie.
Najwyższą precyzję. Stworzysz dokładnie obiekt o dowolnej wielkości - od owada do samolotu.
Dwuwymiarowe (2d) rysunki, wymiarowania, komentarze i ilustracje. Przekształcanie obiektów 3d w szkice 2d.
Wygodne zarządzanie projektem. Możesz pracować nad dużym modelem w wieloosobowym zespole.
Kompatybilność - obsługę formatów innych programów do projektowania, CAM, renderingu, graficznych itp.
Łatwą naprawę plików IGES i meshes.
Bezpośrednią obsługę ramion pomiarowych, tabletów, skanerów 3d i drukarek 3d.
Software bardzo łatwy w nauce.
Prędkość. Nie potrzeba szczególnego sprzętu - możesz pracować nawet na zwykłym notebooku.
Niską cenę.

Rhino obsługuje następujące typy plików: 3DM (własny format Rhino), DWG/DXF (AutoCAD 200x, 14, 13 i 12), SAT (ACIS, tylko eksport), DGN, FBX, X_T (Parasolid, tylko eksport), 3DS, LWO, STL, SLC, OBJ, AI, RIB, POV, UDO, VRML, BMP, TGA, CSV (eksport właściwości i hydrostatyki), nieskompresowany TIFF, STEP, VDA, GHS, GTS, KML, PLY, SketchUP, SolidWorks, IGES (Alias, Ashlar Vellum, AutoFORM, AutoShip, Breault, CADCEUS, CAMSoft, CATIA, Cosmos, Delcam, EdgeCAM, FastSurf, FastSHIP, Integrity Ware, IronCAD, LUSAS, Maya, MAX 3.0, MasterCAM, ME30, Mechanical Desktop, Microstation, NuGraf, OptiCAD, Pro/E, SDRC I-DEAS, Softimage, Solid Edge, SolidWorks, SUM3D, SURFCAM, TeKSoft, Unigraphics), NASA GridTool, Yamaha ESPRi, Tebis.

 

Dla najnowszej wersji programu dostępnych jest szereg wtyczek rozszerzających jego możliwości:

 

Bongo jest narzędziem, które pozwoli Ci tworzyć profesjonalne animacje z modelami Rhino 3D. Dzięki popularnym metodom, zastosowanym w większości pakietów do animacji komputerowej 3D, będziesz mógł tworzyć animacje ruchowe, skalowanie oraz obrót obiektów. Funkcja „przeciągnij i upuść” (drag & drop) pozwala na bezpośrednią edycję animacji obiektów w oknie Rhino. Każdy render współpracujący z Rhino 3D umożliwia uzyskanie podglądu, który odbywa się w czasie rzeczywistym. Bongo to rewelacyjne rozwiązanie animacyjne, które bez kosztów w dodatkowe aplikacje, pozwoli zaprezentować Twoim klientom projekcje w ruchu.

 

 

Brazil jest silnikiem renderującym dedykowanym dla Rhino 3D. Pozwala tworzyć fotorealistyczne wizualizacje w krótkim czasie. Metoda „raytrace” umożliwia symulowanie ruchu promieni świetlnych, zgodnie z ich rzeczywistym przemieszczaniem się. Brazil to silnik, który oferuje ogromne możliwości: algorytmy, różne techniki wizualizacji rozmaitych scenerii i środowisk. Operuje obrazami HDRI, oświetleniem lokalnym jak i globalnym.

 

 

Flamingo jest silnikiem renderującym wysokiej jakości, stworzonym z myślą o modelach Rhino 3D. Posiada zaawansowane możliwości wizualizacji: raytrace (śledzenie promieni), radiosity, Global Illumination (globalne oświetlenie) oraz HDRI. Rewelacyjnie sprawdza się w statycznych ujęciach jak i podczas renderowania animacji. W zasobach Flamingo znajduje się również biblioteka materiałów i efektów oraz specjalny generator roślin.

 

 

 

 

 Penguin jest silnikiem renderującym dedykowanym dla Rhino 3D. Pozwala tworzyć niefotorealistyczne wizualizuje rysunkowe oraz techniczne. Łatwe w obsłudze narzędzia- pędzel, ołówek i farby, umożliwiają wygenerowanie obrazów z modeli. Format ClipArt, w którym przygotowuje się wizualizacje, idealnie sprawdza się zarówno w projektowaniu koncepcyjnym, jak i podczas ilustrowania publikacji.

 

Wersja najnowszego oprogramowania Rihno w polskiej wersji językowej możliwa jest do pobrania ze strony producenta .

Źródło: http://rhino3d.pl/

Mobilna wersja serwisu