Autodesk Platinum Partner
icon
Mechanika
2010-09-08 15:29

PROCAD® PDMXpress

Centralne archiwum danych

Podstawową zaletą PDMXpress jest stworzenie w firmie centralnej bazy dokumentacji technicznej (rysunków i modeli CAD, rysunków skanowanych, dokumentów office, itp.) i biurowej. System umożliwia szybkie wyszukiwanie danych, a odszukanie rysunku może nastąpić wg fragmentu frazy, opisu, autora, orientacyjnej daty utworzenia.

 

Rysunki

System umożliwia archiwizację i zarządzanie rysunkami dowolnego typu. Efektywne narzędzia wyszukiwania zapewniają szybkie dotarcie do poszukiwanego pliku rysunku lub dokumentu, a integracja z systemami CAD oraz współpraca z dowolnymi przeglądarkami rysunków daje możliwość szybkiego otwarcia do edycji, podglądu, wydruku lub powtórnego jego wykorzystania w nowych opracowaniach.

 

 

 

Dokumenty

System analogicznie do bazy rysunków pozwala prowadzić bazę dokumentów. PDMXpress wspiera tworzenie i edycję dokumentów, pozwala zautomatyzować proces przekazywania istotnych danych z systemu w odpowiednie zakładki lub pola dokumentów (MS Office).

 

Projekty i segregatory

PDMXpress umożliwia definiowanie dowolnie dużej ilości projektów i pozwala przyporządkowywać do nich rysunki oraz dokumenty. Rysunek, który wykorzystywany jest w kilku projektach nie zostaje skopiowany, a jedynie logiczne do nich przyporządkowany. Ułatwia to późniejsze jego wyszukiwanie, które może odbywać się po projektach, w których był wykorzystany. Dzięki temu zamiast szukać w całym archiwum rysunków, szukamy jedynie wśród rysunków z danego projektu.

 

 

Komponenty

PDMXpress oferuje dodatkową bazę, która przechowuje informacje odnośnie elementów normowych wykorzystywanych w dokumentacji technicznej i strukturach wykazów części, takie jak: indeks materiałowy, zgodność z normą, producent, cena, ciężar itp.

Mobilna wersja serwisu