Autodesk Platinum Partner
icon
Mechanika
2008-07-31 15:53

EdgeCAM

EdgeCAM Strategy Manager

Wraz z EdgeCAM Strategy Manager firma Pathrace rozwija inteligentną metodę programowania maszyn CNC, automatyzujące ten proces i poprawiając skuteczność i efektywność wytwarzania.
EdgeCAM Strategy Manager jest interaktywnym, graficznym narzędziem używanym do definiowania i zarządzania algorytmem obróbki każdej części. Strategy Manager pozwala użytkownikowi zapisać najlepsze metody wytwarzania i wykorzystywać je do dalszych prac, znacznie skracając czas programowania.

Zalety EdgeCAM Strategy Manager:

  • Skrócenie czasu programowania – krótszy czas dostawy i niższa cena.
  • Eliminacja błędów programowania.
  • Zwiększona powtarzalność obróbki.
  • Ustalone metody obróbki.
  • Nowoczesne zredukowane programowanie części.
  • Łatwy w użyciu, nie wymagający umiejętności języków programowania.

EdgeCAM Strategy Manager to zbiór najlepszych reguł, wiedzy i metod strategii obróbki, niezbędnych do szybkiego wytwarzania, wysoce automatyzujący programowanie obróbki. Buduje bibliotekę strategii obróbki opartych na praktyce, umożliwiając standaryzację metod i w rezultacie, zredukowanie czasu programowania do naciśnięcia klawisza klawiatury. Umożliwia to tworzenie własnej aplikacji sprawdzonych technologii obróbki, która poprawia produktywność i jakość detali, eliminując błędy, optymalizując dobór narzędzi i skracając czas programowania.

Strategy Manager powiązany jest z bazą narzędziową i cechami na detalu. Po wczytaniu elementu bryłowego, na którym ma zostać zaprogramowana obróbka, Strategy Manager inicjuje stosowanie strategii obróbki. Automatycznie narzuca najodpowiedniejszą technikę obróbki dla każdej cechy opartej na odpowiednim schemacie. Również narzędzia zostają automatycznie dobrane z Magazynu EdgeCAM, na podstawie wcześniej ustalonego materiału półfabrykatu. Nie narzuca jednak sztywnych reguł strategii, natomiast pozwala wykorzystać wiedzę praktyczną i doświadczenie do obróbki każdej nowej części. Ponieważ interaktywny proces jest zaprojektowany w postaci schematu (algorytmu), nie jest wymagana zaawansowana znajomość programowania, a programista w łatwy sposób może tworzyć i modyfikować strategie.

Zobacz także

Mobilna wersja serwisu