Autodesk Platinum Partner
icon
Mechanika
2008-07-31 15:53

EdgeCAM

EdgeCAM Solid Machinist

EdgeCAM Solid Machinist jest zintegrowanym modułem do obróbki i tworzenia kodu NC dla trójwymiarowych modeli brył. Zapewnia asocjatywność ścieżek obróbki z modelem bryłowym. Bez problemów wczytuje pojedyncze pliki i złożenia z oprogramowania CAD (np. Autodesk Inventor, Catia R5, I-Deas, Mechanical Desktop, Part Modeler, Pro/Engineer, Solid Edge, SolidWorks, Unigraphics oraz pliki kerneli Acis, Granite, Parasolid) przyczyniając się do oszczędności czasu programowania i obróbki oraz do eliminacji błędów. Pliki nie są wczytywane przez translatory, ale bezpośrednio przez oryginalne formaty. Pozwala to na stosowanie inteligentnych metod obróbki na podstawie cech.

Po otwarciu detalu w EdgeCAM wygląda on dokładnie tak jak został zaprojektowany w programie CAD. EdgeCAM Solid Machinist przy użyciu poleceń wyszukiwania cech, może pobrać informacje potrzebne do obróbki. W prosty sposób określane są kieszenie, stemple, otwory, powierzchnie swobodne i informacje o ich położeniu. Informacje te są użyte do wyboru narzędzi do obróbki, poziomów i zakresów w strategiach obróbki.

Ścieżki narzędzia w EdgeCAM są asocjatywne z modelem nawet, jeśli zmiany w modelu nie wpływają na zmiany ruchów podczas obróbki. EdgeCAM Solid Machinist wykrywa zmiany w projektowanym modelu bryłowym jakie zostały wprowadzone i informuje o nich użytkownika. Użytkownik decyduje czy uaktualnić model do nowej wersji projektu wtedy zostają automatycznie wykryte nowe, zmienione czy usunięte cechy i wyświetlony raport zmian wprowadzonych w modelu. Program obróbki w EdgeCAM można wtedy automatycznie aktualizować i stworzyć nowy kod NC dla wprowadzonych zmian.

Zobacz także

Mobilna wersja serwisu