Autodesk Platinum Partner
PROCAD « E-geoportal « Biuletyny GIS
GIS
GIS

Biuletyny GIS

 • Biuletyn GIS nr 01/2009

  W tym odcinku chcielibyśmy zaprezentować Państwu jak, krok po kroku, zaimportować obrazy satelitarne z Google Earth do projektu w AutoCAD Map 3D oraz jak wyeksportować wyniki naszej pracy na serwer Google.

 • Biuletyn GIS nr 09/2008

  Życzenia, życzenia, życzenia...

 • Biuletyn GIS nr 08/2008

  Istnieje wiele serwisów, pozwalających na przeglądnie map, dostępnych za darmo w Internecie. Od prostych stron pozwalających na wyszukiwanie ulic, do rozbudowanych serwisów pełnych różnorodnych informacji.

  Firma PROCAD SA może się pochwalić licznymi wdrożeniami opartymi na technologii AutoDesk MapGuide. Na potrzeby niniejszego biuletynu przedstawione zostaną wirtualne mapy miasta Gdańska oraz Stargardu Szczecińskiego.
   

 • Biuletyn GIS nr 7/2008

  Podsumowując wcześniejsze odcinki biuletynu wiemy już jakie rodzaje danych możemy przygotować za pomocą aplikacji WiseImage, a jakie za pomocą Autodesk Map3D. Wiemy także jak je pozyskać i przetworzyć.

  Mamy więc już dane rastrowe lub wektorowe, co dalej? Analizy wykonane, może by je opublikować? Ale jak? Czym? Gdzie? Odpowiedzi na te pytania postaramy się udzielić w dzisiejszym biuletynie.

   

 • Biuletyn GIS 6/2008

  W dzisiejszym biuletynie: Jak powinien być zbudowany system GIS aby spełniał Twoje oczekiwania? Już dziś dowiesz się o cechach, które świadczą o funkcjonalności systemów jakie oferujemy! Przeczytaj również o najnowszysm rozwiązaniu w dziedzinie administrowania i analizowania obiektów sieciowych jakim jest Autodesk Topobase 2009.

 • Biuletyn GIS 5/2008

  W dzisiejszym biuletynuie zaprezentujemy rozwiązania PPROCAD służące do przygotowania danych z bezpośrednich pomiarów geodezyjnych - PROCAD® GeoPoint oraz do wprowadzania danych wektorowych i tworzenia obiektowej mapy numerycznej zgodnej z Instrukcją Techniczną K1 - PROCAD® Mapa Numeryczna.
   

 • Biuletyn GIS nr 4/2008

  Szanowni Państwo!

  Zgodnie z zapowiedzią w ostatnim odcinku biuletynu dzisiaj przedstawiona zostanie funkcjonalność oprogramowania AutoCAD Map3D - pełnego wektorowego systemu GIS!

   

 • Biuletyn GIS nr 3/2008

  W trzecim odcinku biuletynu chcielibyśmy przybliżyć zagadnienia związane z danymi wektorowymi - co to jest wektor, jakie są jego rodzaje oraz przedstawić oprogramowanie AutoCAD Map3D, którego funkcjonalność zostanie dokładnie opisana w następnym wydaniu.

  W biuletynie także informacje o najnowszym produkcie PROCAD Plany Miejscowe 2009.

   

 • Biuletyn GIS 2/2008

  Dane przestrzenne są esencją systemów GIS. Jakość informacji uzyskanej w wyniku analizy przestrzennej w dużym stopniu zależy od jakości danych wprowadzonych do systemu - ich rodzaju, skali, stopnia szczegółowości i dokładności.
 • Biuletyn GIS nr 01/2008

  Coraz częściej słyszymy hasła geomatyka, geoinformacja, Systemy Informacji Przestrzennej czy GIS, SIP, SIT. Przedstawianie danych w formie graficznej mapy cyfrowe, publikacja planów miast w Internecie stają się coraz bardziej popularne. Nowe technologie wchodzą coraz szybciej i szybciej…
  Aby usystematyzować tę wiedzę i przybliżyć nasze technologie oddajemy w Państwa ręce nowy biuletyn związany z tematyką Systemów Informacji Przestrzennej. Informator ten ma na celu przybliżyć Państwu zarówno stronę teoretyczną systemów, jak i naszą odpowiedź programową na poszczególne zagadnienia.
  Biuletyn będzie wydawany co dwa tygodnie i dostarczany do Państwa za pomocą poczty elektronicznej.
Mobilna wersja serwisu