Autodesk Platinum Partner
PROCAD « E-geoportal « Produkty « skanery wielkoformatowe « Skaner Colortrac SmartLF GxT25
icon
GIS
2009-01-08 14:06

Skaner Colortrac SmartLF GxT25

Skaner Colotrack SmartLF GxT25 (A1) - skaner o rozdzielczości optycznej 1200 dpi (maksymalna rozdzielczość: 9600 dpi), skanuje w trybie kolorowym, czarno-białym i w skali szarości oraz grubości do 20mm.

ColorTrac SmartLF GxT25 umożliwia skanowanie w trybie kolor RGB (24 bit), skali szarości (8 bit) oraz czarno-białym (1 bit).
Skaner ten w porównaniu z modelem 4080c jest dwukrotnie szybszy w trybie skanowania RGB. Prędkość skanowania w tym trybie przy zadeklarowanej rozdzielczości 400 dpi wynosi 4,26 cm/s, natomiast przy 200 dpi dochodzi do 8,56 cm/s.

Wydajność i precyzja
Prędkość skanowania w trybie mono i skali szarości dla wszystkich modeli wynosi nawet do 25,6 cm/s, natomiast w trybie kolorowym (w zależności od modelu) wynosi 1,07cm/s - 4,26 cm/s. Tak szybkie skanowanie nie ma wpływu na dokładność, która kształtuje się na poziomie najbardziej zaawansowanych skanerów +/- 0,1% (+/- piksel). Dzięki temu skanery serii SmartLF stają się optymalnym rozwiązaniem (wydajności do ceny) w grupie skanerów wielkoformatowych oferowanych dotychczas na rynku. 

Regulowana dokładność skanowania
Statystyki sprzedaży i badania pokazują, że użytkownicy są najczęściej nastawieni na minimalizację kosztów skanowania i maksymalizację zysków niż na skanowanie w naprawdę wysokich rozdzielczościach.
SmartLF oferuje rodzielczość optyczną 600 dpi, która pozwala na uzyskanie najlepszych efektów skanowania przy zachowniu optymalnych parametrów typu: jakość obrazu, wielkość zeskanowanego pliku, czas skanowania. Maksymalna rodzielczośc interpolowana wynosi 3600 dpi

Prostota obsługi
SmartLF jest wyposażony w czytelny wyświetlacz LCD, pełniący rolę panelu kontrolnego. Interface obsługi umożliwia skanowanie do pliku, do kopii lub e-maila za pomocą jednego dotknięcia.
Dołączone oprogramowanie obsługuje formaty: WIA, TIFF, JPEG, PDF. Skaner może być także obsłużony przez profesjonalny software: Raster ID, ScanWorks, CopySmart, ISIS.

Obsługa USB 2 plug&play
Urządzanie podłączamy do komputera za pomocą złącza USB2, które zapewnia transmisje 480 Mbitów/s.
Zautomatyzowany proces kalibracji (czarnego punktu), rozpoznawania dokumentu oraz określenia rozmiaru powoduje, że instalacja, konfiguracja i obsługa skanerów serii SmartLF nie wymaga specjalistycznej wiedzy i zdolności. 

Inna technologia skanowania
Skanery Colortrac SmartLF używają najnowszej technologii CCD (Charge Coupled Device) stosowanej do tej pory w płaskich, małoformatowych skanerach.
Element światłoczuły – krzemowa powierzchnię podzielona na kwadratowe cząsteczki (o wielkość kilku mikronów, każda) wytwarzające prąd pod wpływem światła. Dla skanowania dokumentów monochromatycznym kamera CCD będzie wykorzystywała linię złożoną z około 5000 takich cząsteczek (lub pikseli). W przypadku skanowania w kolorze kamera CCD będzie miała 3 lub 4, położone równolegle i bardzo blisko siebie, linie pikseli, z których każda będzie obsługiwana przez inny filtr koloru. Każdy zespół elementów CCD wyposażony jest w trzy filtry (czerwony, zielony, niebieski) odpowiedzialne za skanowanie w kolorze. Elementy światło czułe mogą pochwycić światło dające różnorodną intensywność kolorów. Im większa intensywność, tym wyższe napięcie prądu emitowanego przez CCD i w konsekwencji lepsze, bardziej realistyczne kolory na elektronicznej wersji prze skanowanego dokumentu.  

Innowacyjny system prowadzenia dokumentów i rozpoznawania formatu
Dokumenty są podawane z przodu, od prawej strony, gdzie znajdują się czujniki wykrywające dokument i uruchamiające system prowadzenia. W trakcie testowego przesuwu skaner mierzy długość dokumentu oraz jego szerokość i automatycznie określa jego format.
Dokumenty prowadzone są za pomocą systemu rolek z precyzyjnie dopasowanym minimalnym konicznym naciskiem na oryginał.
W przypadku, gdy mamy do czynienia z bardzo zniszczonym oryginałem i obawiamy się, że w trakcie skanowania może on ulec zniszczeniu, możemy stopniowo zmniejszać docisk za pomocą wbudowanej w pokrywie regulacji. 

Zwarta budowa oraz niskie zużycie energii
Mimo iż SmartLF umożliwia obsługe dokumentów o szerokości 44" jego konstrukacja jest lekka oraz zooptymalizowana tak, aby można go było dopasować do każdego miejsca pracy. SmartLF jest gotowy do pracy zaraz po włączeniu w przeciwieństwie do skanerów wyposażonych w kamery CCD, które wymagają nagrzania do odpowiedniej tempereatury. Możliwość natychmiastowej pracy zaraz po włączeniu powduje, oszczędność czasu i energii.
W trakcie pracy SmartLF zużywa tylko 24 VA (ok. 10% energii jaką zużywają skanery CCD) oraz 15VA w czasie gotowości do pracy. 

Więcej informacji:
Romualda Kasper tel. 600-91-90-10, 0-58 739 68 16 Email:
romualda.kasper@procad.pl 
Daniel Sierocki tel. 604-62-00-32, 0-58 739 68 44 Email: Daniel.Sierocki@procad.pl 
Radosław Wiśniewski  tel. 604-61-99-51, 0-58 739 68 39 Email: Radoslaw.Wisniewski@procad.pl

Mobilna wersja serwisu