Autodesk Platinum Partner
icon
Budownictwo
2015-05-22 15:17

AutoCAD Civil 3D 2016

Opis ogólnyAutoCAD Civil 3D to oprogramowanie dla projektantów dróg i infrastruktury, które wspiera technologię BIM (Building Information Modeling). Dzięki temu można opracować projekty techniczne dla różnych branż z dziedziny infrastruktury - drogi, autostrady, zagospodarowanie terenu, koleje, lotniska i projekty wodne. Civil 3D wpomaga projektantów w przygotowaniu dokumentacji, zachowaniu spójnych danych i procesów oraz pomaga szybciej reagować na zmiany w projektach. Wszystko to odbywa się w znajomym środowisku AutoCAD. Civil 3D jest dostępny również w pakietach Infrastructure Design Suite Premium oraz Ultimate.


Civil 3D dostarcza inteligentne narzędzia do modelowania 3D i pomaga redukować czas projektowania, analizowania i wprowadzania zmian w projektach. Korzystając z wydajnych narzędzi dla projektów infrastruktury takich jak kreślenie i etykietowanie, integracja danych GPS i pomiarów terenowych, wizualizacji i analizy oraz wymiany i współdzielenia danych projektanci mogą zautomatyzować czasochłonne operacje o zapewnić wydajność projektu.

Budowanie modelu rozpoczyna się od zgromadzenia danych CAD i GIS (rysunki, mapy, dane o działkach, fotomapy). Bogate narzędzia oraz duża ilość obsługiwanych formatów danych pozwolą na import danych z różnych źródeł (m.in. pliki SHP, DGN, LandXLM, chmury punktów i pomiary terenowe). Funkcja geolokalizacji i obsługi układów współrzędnych (m.in. układu 2000, układu 92, układu 1965) umożliwia automatyczne wczytywanie map i fotomap z serwisu internetowego Bing. Trójwymiarowy model powierzchni, korytarzy, rurociągów, skarp można zapisać do formatu KML i zobaczyć swój projekt w przestrzeni Google Earth. Dzięki temu do publikacji i oglądania projektu nie są potrzebne zaawansowane aplikacje CAD.

Użyj AutoCAD Civil 3D do projektów dróg i infrastruktury, przygotuj modele przestrzenne oraz dokumentację płaską zgodnie z ideą BIM (Building Information Modeling). Oprogramowanie pomaga zachować spójne dane i szybciej reagować na zmiany w projekcie. Bazując na przestrzennym modelu projektant może przygotować więcej wariantów danego projektu, uzyskać płaską dokumentację techniczną oraz zestawienia ilościowe w tabelach z materiałami lub robotami ziemnymi. 

Subskrypcja Desktop zapewnia dostęp do najnowszych wydań i aktualizacji, wsparcia technicznego oraz elastycznego zarządzania licencjami.Ten model licencjonowania pozwala na szybką rozbudowę stanowisk i wydzierżawienie AutoCAD Civil 3D do pracy nad zadaniem projektowym.  Dzięki temu łatwo zwiększyć ilość licencji oraz podnieść wydajność pracy zespołu projektowego.

icon
produkty

» Architektura

» Konstrukcje

» Inżynieria lądowa i infrastruktura

» Projektowanie procesów technologicznych

» Instalacje Inżynierskie

» Edycja rastrów

» Aplikacje PROCAD

» Biblioteki PROCAD

» Pozostałe

Mobilna wersja serwisu